|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | ABS |
| Kind: | ABS Plastic Sheet |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
The parameter list of ABS plastic sheet
| Model |
ABS plastic sheet |
| Material |
ABS or customized |
| Thickness | 10~120mm or customized |
| Size | 1000~2000mm*600-1000mm or customized |
| Color | Natural,black,white,blue, redect. |
| OEM & ODM | Yes |
| Certification | ISO9001,SGS,FDA,RoHS,Test Report,ect. |
| Free Sample | Yes |
| Density | 1.05g/cm3 |
| Shape | sheet, rod, tube, gear, pulley, guide rail......or according to your drawing |
| Packing | Plastic bags,Cartons,Wodden case,Pallet,Container,ect. |
| Advantage | 1.One stop procurement
2.A complete range of specification 3.free design offer OEM & ODM 4.free sample available 5.professional service team 6.specialize CNC machining and injection over 10 years 7.Custom accept as per drawing or sample |